Emaye Kaplı Civatalı Çelik Tanklar

Kapasiteleri 10 m3 ile 20,000 m3 arasında değişen emaye kaplı civatalı çelik tanklar 260 cm – 140 cm boyutlarındaki çelik plakaların emaye ile kaplanarak, daha sonra cıvata ve somunlarla birbirlerine bağlanması suretiyle yapılır. Emaye kaplı tankları diğer tüm tanklardan ayıran en önemli özelliği kullanılan kaplamadır. Her bir çelik levha yıkama, kumlama, 4 aşamalı kaplama ve kurutma fazlarından geçerek emaye ile kaplanır. Emayenin sunduğu belli başlı avantajlar ise ; pH 2 – pH 13 aralığında kimyasal dayanım, çizilmeye ve aşınamaya karşı son derece yüksek direnç, tüm hava şartlarına mukavim, temizlemesi son derece kolay, hijyenik, güneşe ve UV ışınlarına karşı dayanıklı olarak sıralanabilir.

Emayenin sunduğu tüm bu avantajlar emaye kaplı çelik tankların çok geniş bir aralıkta kullanılmasına imkan tanır. İçme Suyu- Atıksu tesislerinden, kimyasal tesislere, biyogaz tesislerinden, yangın sistemlerine çok geniş bir aralıkta kullanılması mümkündür.
İsteğinize bağlı olarak tanklara her türlü giriş-çıkış bağlantısı, kedi merdiveni, manhole, çatı sistemleri, membran sistemler, taşıyıcı platformlar monte edilebilir.

Başlıca Uygulamalar

- Atıksu Arıtma Tesisleri
- İçme Suyu Tesisleri
- Biyogaz Tesisleri
- Endüstriyel Tesisler
- Yangın Sistemleri