Tanklar için Membran ve Aluminyum, GRP, Çelik Çatı Sistemleri

GRP Çatılar

GRP kimyasal dayanımı yüksek isophtalik reçineden yapılmaktadır. GRP çatılar çeşitli basınçlar ve yükler için tasarlanabilir ve merkezden destekli veya desteksiz olarak yapılabilir.

Çelik Çatılar

Bu çatılar tankın çapına göre merkezden destekli veya desteksiz olarak tasarlanabilir. Sıcak daldırma galveniz olabilecekleri gibi arzu edildiği takdirde emaye kaplamalı veya epoksi boyalı olabilirler. Tasarımlarına göre üzerlerinde yürümek mümkün olabilir. Arzu edildiği takdirde +1000 mm pozitif veya -50 mm negatif basınca mukavim olarak tasarlanabilirler.Aluminyum Kubbe Çatılar

Aluminyum kubbe çatılar komple aluminyumdam imal edilmekte olup çok hafif, korozyona karşı son derece dayanımlı ve bakım gerektirmeyen tasarımlardır. Uzun işletme ömrüne ve düşük ilk yatırım maliyetine sahiptirler.

Membran Çatılar

Bu tip çatılar PVC ve ya PE kaplamalı GRP parçalardan oluşmaktadır. GRP parçalar tankın tepe noktasından üst kenarlarına doğru 15 derece açıyla gelir ve tüm kar-rüzgar yükünü taşıyabilecek mukavemettedir. Membranın fiziksel özellikleri DIN 16726 ve DIN 53361 normlarına göre test edilmektedir.