Ana Menü Geri İletişim

Günümüzün dinamik çalışma koşullarında proje ve tesislerin imalat ve montaj ve devreye alma süreleri ile ilgili müşterilerin talepleri gittikçe artarken, diğer yandan kurulan sistemlerin son derece esnek, düşük maliyetli, uzun ömürlü ve kolay işletilen tesisler olması bir zorunluluk halini almıştır.


Civatalı Çelik Tanklar her türlü sıvının depolanmasında sunduğu esnek, ekonomik ve hızlı çözümlerle gittikçe daha fazla endüstrinin bir parçası haline gelmektedir. Civatalı tanklar 3-10 gün arası süren son derece hızlı montaj imkanları, 10-20,000 m3 arasında çok geniş kapasite aralıkları ve düşük ilk yatırım maliyetleri ile betonarme ve kaynaklı çelik tanklara çok ciddi bir alternatif olarak ortaya çıkmıştır.

Civatalı tanklarda kullanılan levhaların fabrika ortamında kaplanması çok uzun bir korozyon ve aşınma dayanımı sağladığı gibi, tanklar yıllar boyu hiçbir bakım ( yeniden kumlama- boyama vs. ) gerektirmez. Kullanılan imalat teknikleri çevreyle dost olup, kullanılan tüm malzemeler geri dönüşümlüdür.

Civatalı tankların istenildiği takdirde kapasitelerinin artırılma, taşınma, demonte edilme imkanı çok esnek çözüm olanakları sağlar.

Tüm yapısal elemanlar fabrika ortamında imal edildiği ve ortam şartlarına göre (Sıcaklık, rüzgar hızı, deprem riski, zemin vs.) tasarlandığı için sonraki aşamalarda montaj esnasında meydana gelebilecek tüm sorunlar elimine edilmiş olur. Nitekim kaynaklı çelik tanklarda saha şartlarında yapılan kumlama, boyama ve kaynak işlemleri hava koşullarına ve elemanların becerisine bağlıyken, betonarme tanklarda kalıp işçiliği, beton kalitesi, izolasyon kalitesi, hava koşulları nihai ürünün kalitesinde çok önemli bir rol oynamaktadır. Civatalı tanklarda insan ve ortam faktörlerinin oluşturabileceği riskler ve nihai ürün kalitesine olan etkileri minimize edilmiştir.


 Copyright 2007 - Eta Ekipman Teknoloji

site. tasarımı visual arts