Tank Temelinin Hazırlanması
Tankın montajının yapılacağı arazinin zemin etüdüne göre tankın beton temelinin statik projeleri hazırlanır. Statik projeler hazırlanırken, tankın monte edileceği bölgenin deprem sınıfı, zeminin durumu, tankın maruz kalabileceği rüzgar şiddeti, daha sonraki yıllarda öngörülen kapasite artışları, depolanacak sıvının yoğunluğu ve kimyasal özellikleri dikkate alınır.

Temel hafriyatı yapıldıktan sonra zemin hazırlığı yapılarak, zemin sıkıştırılır ve gerektiği takdirde dolgu malzemesi ile doldurulur.
Civatalı çelik tanklar konstrüksiyonları gereği benzer bir betonarme tank ve kaynalı çelik tanka göre çok daha basit ve ekonomik bir beton temel üzerine monte edilebilir. Örnek bir temel resmini aşağıda bağlantıda görebilirsiniz.

Firmamız tank temeli için gerekli tüm statik projeleri sizler için hazırlayabileceği gibi , arzu edildiği takdirde tüm zemin, betonarme, montaj ve devreye alma hizmetlerini anahtar teslimi olarak sunabilir.
 
 Civatalı Tankın Montajı

Tankların montajı 3-5 kişilik bir ekiple tankın boyutuna göre 3 ile 15 gün arasında yapılabilir. Kurulacak olan tankın yüksekliğine göre iki farklı montaj yöntemi vardır. Yüksekliği 6 metreye kadar olan tanklar iskele yardımıyla monte edilirken, hidrolik krikolar vasıtasıyla 30 metre yüksekliğe kadar civatalı tankları temin etmek ve montajını yapmak mümkündür. 3-5 kişilik bir ekip günde ortalama 15-20 adet plakanın montajını yapabilir. Tüm plakaların montajı bittikten sonra , giriş cıkış bağlantıları, kedi merdiveni, manhole gibi aksesuarların montajı istenilen noktalara yapılır. Mekanik montajın ardından, nihai topuk betonu dökülerek  1 hafta içerisinde beton-tank sızdırmazlıkları yapılarak tank kullanıma hazır hale gelmiş olur.

 

Tanklarda kullanılan plakalar standart boyutlarda olup her bir plaka 2.60 m * 1.40 m boyutlarındadır. Plakalar birbirlerine civatalar vasıtasıyla birleştirilmekte olup, sızdırmazlık ise mastik vasıtasıyla sağlanmaktadır.  Tankların yüksekliğine göre her plakada 1 veya her 2 plakada bir plakalar boyunca rüzgar koruyucuları konulur. Tankların montajında kullanılan plakalar 2 mm ile 15 mm kalınlığı arasında olmakla beraber kullanılacak olan plakanın kalınlığı tank boyutlarına ve çevre şartlarına bağlıdır.

 
 Aksesuarlar ve Montajı
 • İhtiyaçlarınıza göre çok çeşitli standart aksesuarları tankla beraber satın alabileceğiniz gibi arzu etmeniz halinde özel konstrüksiyonlar tank üzerine monte edilebilir.
 • Standart Aksesuarlar ( İsteğe Bağlı )
 • Giriş – Çıkış Bağlantıları
 • Seviye Kontrol Bağlantıları
 • Numune Alma Bağlantıları
 • Kedi Merdivenleri
 • Manhol
 • Üst Yürüme Platformları
 • Boru Taşıma Destekleri
 • Alüminyum Çatı Sistemleri
 • Yangın Tankları
 • Aksesuarlar ( Vortex Kırıcı, Isıtıcı, Taşkan Çıkışı )
 
 Son Kontroller ve Devreye Alma ve Bakım
Tankın tüm montaj işlemi bittikten ve nihai beton-tank mastik sızdırmazlık uygulaması yapıldıktan sonra, yaklaşık 1 hafta sonra uzman ekibimiz nezaretinde tank ve tank yüzeyi titizlikle gözden geçirilerek nihai kontroller yapılır ve devreye alınır.

Özellikle Emaye kaplı tanklar kullanılan kaplama malzemesinin dayanımı ve uzun ömrü sayesinde herhangi bir bakım gerektirmezler. Sadece 5 yılda bir tankın boşaltılarak içerden ve dışardan gözle kontrol edilmesi yeterlidir. Kullanılan emaye en az 15 sene hiçbir bakım gerektirmeden hizmet verecektir.

 Copyright 2007 - ETA Ekipman Teknoloji

Web Tasarım Visual Arts